Tiskové prohlášení: Změna názvu festivalu Studentská jízda

Tiskové prohlášení hlavního pořadatele festivalu ze dne 17. 4. 2019

Pět let s týmem mladých lidí budujeme v Litomyšli festival, který se z jedno večerní akce rozrostl na úctyhodný čtyřdenní projekt nabízející bohatý kulturní program z oblasti hudby, uměleckých workshopů, zábavních akcí a poutavých přednášek. Jako spoluzakladatel festivalu, kterému jsme dali název Studentská jízda, mohu s klidným svědomím prohlásit, že každý rok akce kvalitativně stoupala a vždy splnila očekávání návštěvníků. Vytvořili jsme v Litomyšli projekt, který svým konceptem ve městě chyběl, a těší se velké oblibě.

Po loňském ročníku, na který jsme poprvé přivezli zahraničního interpreta, jsme však jednostranně došli k názoru, že chceme festival otevřít široké veřejnosti. Ačkoli na Studentskou jízdu mohl přijít každý, samotný název již mylně nastavoval věkovou hranici, která nám snižovala účast lidí, kteří již studenty nejsou. Jedinou možností tedy byla změna názvu. Po několika měsících práce a vymýšlení nové identity jsme našli jméno, které nás baví svou hravostí, snadnou výslovností a poněkud atypickou psanou podobou slova, jenž každý Čech zná od útlého věku.

Životní etapa názvu Studentská jízda končí. Přišel čas, abychom naše úsilí rozjeli naplno. Studentská jízda pro nás byla klíčová událost. Věříme, že teď může být i Vaše. Přestali jsme se uzavírat ve studentských kruzích a odemykáme dveře festivalu každému, kdo miluje objevování a jde zážitkům naproti. Vítáme ve svých životech nový název festivalu: CLEACH Festival.

Děkujeme všem našim partnerům, bez kterých bychom nikdy tuto krásnou akci nemohli realizovat. Děkujeme také našim milým rodinám, které nás v úsilí budovat klíčovou událost na malém městě podporují. A v poslední řadě děkujeme každému návštěvníkovi našeho festivalu, protože kvůli nim tuto akci tvoříme. Stále bez nároku na honorář.

Festivalu s novým názvem CLEACH Festival přeji do budoucna jen to nejlepší. Věřím, že si najde místo v srdcích mnoha lidí, kterým bude každoročně malovat úsměv na tváři.

 

Petr Vencl

Originál dokumentu ZDE